ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14099208
*
nr 1409 9208
Spegel
träram, 100x100 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 19:59:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/7 22:58:19
1
200 kr
2/8 19:41:06
2
150 kr
2/8 19:41:06
1
200 kr (Budbetjänt)
2/8 19:41:22
2
250 kr
2/8 19:51:06
3
Vinnande bud
2/8 19:51:57
2
350 kr
2/8 19:51:57
3
400 kr (Budbetjänt)
2/8 19:54:32
2
450 kr
2/8 19:54:32
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1409 9208
Spegel
träram, 100x100 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/7 22:58:19 | 1 | 200 kr |
2/8 19:41:06 | 2 | 150 kr |
2/8 19:41:06 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/8 19:41:22 | 2 | 250 kr |
2/8 19:51:06 | 3 | Vinnande bud |
2/8 19:51:57 | 2 | 350 kr |
2/8 19:51:57 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
2/8 19:54:32 | 2 | 450 kr |
2/8 19:54:32 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23