KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15461043

nr 1546 1043

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Signerad, daterad 1921, "Skogsskär". Blandteknik, bildmått: 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

5.600 kr

måndag 5 juni 2023
kl 20:15:46

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman