ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14719299
*
nr 1471 9299
Spegel
Rokokostil, 109x42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 19:02:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 16:19:28
1
300 kr
29/5 00:24:21
2
350 kr
30/5 18:38:33
1
450 kr
30/5 18:53:57
2
450 kr
30/5 18:53:57
1
450 kr (Budbetjänt)
30/5 18:54:11
2
Vinnande bud
30/5 18:57:38
1
600 kr
30/5 18:57:38
2
(budbetjänt)
30/5 19:01:33
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1471 9299
Spegel
Rokokostil, 109x42 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/5 16:19:28 | 1 | 300 kr |
| 29/5 00:24:21 | 2 | 350 kr |
| 30/5 18:38:33 | 1 | 450 kr |
| 30/5 18:53:57 | 2 | 450 kr |
| 30/5 18:53:57 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 30/5 18:54:11 | 2 | Vinnande bud |
| 30/5 18:57:38 | 1 | 600 kr |
| 30/5 18:57:38 | 2 | (budbetjänt) |
| 30/5 19:01:33 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



