GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kryddservis 14035158

nr 1403 5158

Wilhelm Kåge

(1889-1960), Sverige

Kryddservis, 12 st, Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Höjd: 13-20cm

Kondition: slitage, skador

Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 14 juni 2021
kl 18:10:26

Wilhelm Kåge

Läs mer om Wilhelm Kåge
Pyro