Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Soffor / Pigtittare 9031141



*

nr 903 1141


Pigtittare

björk, höjd: 65


Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 juli 2014
kl 20:23:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/7 18:44:02 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel soffor spegel trä
  • 6756 Bänk
    Rotting. Längd: 195 cm. Djup: 40 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:55
  • 6748 Kökssoffa
    pinnmodell, omkring 1900. Längd: 152 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:27
  • 6475 Soffa
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd:..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:13
  • 6677 Soffa
    IKEA, "Kingstone", rotting, löstagbara textilklädd..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:42
  • 6462 Soffa
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:39
  • 6404 Soffa
    Soffa, 3-sits, löstagbara dunplymåer. Längd: 218 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:59




Ladda ner broschyr