GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 1571054
*
nr 157 1054
Vas
Keramik, H25
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 23:44:03
1
150 kr
17/6 13:12:21
2
200 kr
17/6 15:26:08
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
2006 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 20:28
-
3269 Vas
fajans. Höjd: 39 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:54
-
2003 Vas
Gunnel Nyman (1909-1948), Finland. Ej signerad. Hö..//
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:48
-
2005 Vaser
5 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iit..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:38
-
4050 Vaser
ett par, Japan. Höjd: 24cm
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:52
*
Vas
nr 157 1054
Vas
Keramik, H25
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 23:44:03 | 1 | 150 kr |
17/6 13:12:21 | 2 | 200 kr |
17/6 15:26:08 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
2006 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 20:28 -
3269 Vas
fajans. Höjd: 39 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:54 -
2003 Vas
Gunnel Nyman (1909-1948), Finland. Ej signerad. Hö..//
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:48
-
2005 Vaser
5 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iit..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
14 oktober kl 18:38 -
4050 Vaser
ett par, Japan. Höjd: 24cm
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:52