KONST / Litografier / Färglitografi 9309473
*
nr 930 9473
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Färglitografi, Jerry Roupe (1919-2005), 1981, utsikt från brunnsviken, bladets mått: 35x50
Kondition: löst blad
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:09:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 00:30:54
1
100 kr
15/12 17:20:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jerry roupe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Jerry Roupe
Kondition: löst blad
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
nr 930 9473
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Färglitografi, Jerry Roupe (1919-2005), 1981, utsikt från brunnsviken, bladets mått: 35x50
Kondition: löst blad
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 00:30:54 | 1 | 100 kr |
| 15/12 17:20:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jerry roupe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



