KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956086

nr 1395 6086

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 73x64 cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 maj 2021
kl 20:51:09

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson