KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8681554
nr 868 1554
Torsten Schonberg
(1882-1970), Sverige
Etsning, Torsten Schonberg (1882-1970), "Kungaslupen", signerad, motivet: 25x30
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 januari 2014
kl 19:08:50
5/1 13:26:25
Torsten Schonberg
Läs mer om Torsten Schonberg