KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9199046
nr 919 9046
Sixten Nyström
(f. 1911), Sverige
Blandteknik, Sixten Nyström (f. 1911), Dam med solparasol, signerad. 1939, 50x33
Sixten Nyström, svensk målare född 1911.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 20 oktober 2014
kl 19:03:33
600 kr
1.300 kr
1.500 kr