ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16569192
*
nr 1656 9192
Spegel
nutida, rektangulär, slipat glas, 165x75 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2024
kl 18:05:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 16:22:01
1
500 kr
11/11 08:20:15
2
600 kr
11/11 16:03:02
1
700 kr
11/11 16:47:45
2
800 kr
11/11 16:50:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär slipat glas spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 1656 9192
Spegel
nutida, rektangulär, slipat glas, 165x75 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/11 16:22:01 | 1 | 500 kr |
| 11/11 08:20:15 | 2 | 600 kr |
| 11/11 16:03:02 | 1 | 700 kr |
| 11/11 16:47:45 | 2 | 800 kr |
| 11/11 16:50:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär slipat glas spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



