ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16406014
*
nr 1640 6014
Spegel
barockstil, 33x27 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2024
kl 19:15:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 11:20:26
1
350 kr
30/8 22:52:51
2
200 kr
30/8 22:52:52
1
250 kr (Budbetjänt)
1/9 23:31:30
3
400 kr
2/9 17:42:04
4
Vinnande bud
2/9 18:50:23
5
500 kr
2/9 18:50:23
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1640 6014
Spegel
barockstil, 33x27 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 11:20:26 | 1 | 350 kr |
| 30/8 22:52:51 | 2 | 200 kr |
| 30/8 22:52:52 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 1/9 23:31:30 | 3 | 400 kr |
| 2/9 17:42:04 | 4 | Vinnande bud |
| 2/9 18:50:23 | 5 | 500 kr |
| 2/9 18:50:23 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



