ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1933299
*
nr 193 3299
Spegel
H.112
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 13:30:46
1
100 kr
15/11 16:40:46
2
300 kr
16/11 17:34:00
3
200 kr
16/11 20:06:12
4
300 kr
16/11 20:07:15
4
350 kr
18/11 10:28:52
5
550 kr
18/11 12:16:43
2
500 kr
18/11 12:17:08
2
600 kr
18/11 15:08:28
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 193 3299
Spegel
H.112
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/11 13:30:46 | 1 | 100 kr |
| 15/11 16:40:46 | 2 | 300 kr |
| 16/11 17:34:00 | 3 | 200 kr |
| 16/11 20:06:12 | 4 | 300 kr |
| 16/11 20:07:15 | 4 | 350 kr |
| 18/11 10:28:52 | 5 | 550 kr |
| 18/11 12:16:43 | 2 | 500 kr |
| 18/11 12:17:08 | 2 | 600 kr |
| 18/11 15:08:28 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



