ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7685025
*
nr 768 5025
Spegel
Etikettmärkt NK, 100 x 63
Kondition: del saknas
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 17:57:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 13:16:27
1
100 kr
30/7 16:18:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etikettmärkt nk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Kondition: del saknas
nr 768 5025
Spegel
Etikettmärkt NK, 100 x 63
Kondition: del saknas
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/7 13:16:27 | 1 | 100 kr |
| 30/7 16:18:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etikettmärkt nk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



