KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9783027
nr 978 3027
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Akvarell, Fritz von Dardel (1817-1901), signerad 1877, Båt med fästning i bakgrunden, 29x21
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 31 augusti 2015
kl 18:58:00
15/8 19:10:20
- Klassiska
31 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel