KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kakemono 6732618
*
nr 673 2618
Kakemono
Akvarell, Kina
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2010
kl 17:59:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 19:04:02
1
600 kr
11/12 21:05:43
2
350 kr
11/12 21:10:44
2
500 kr
13/12 16:50:39
2
600 kr
13/12 17:02:25
1
1.000 kr
13/12 17:10:41
3
650 kr
13/12 17:11:05
3
750 kr
13/12 17:11:27
3
850 kr
13/12 17:11:47
3
950 kr
13/12 17:12:58
3
1.100 kr
13/12 17:21:00
2
1.200 kr
13/12 17:26:28
3
1.300 kr
13/12 17:28:32
3
1.500 kr
13/12 17:53:43
2
1.400 kr
13/12 17:54:14
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Kakemono
nr 673 2618
Kakemono
Akvarell, Kina
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/12 19:04:02 | 1 | 600 kr |
| 11/12 21:05:43 | 2 | 350 kr |
| 11/12 21:10:44 | 2 | 500 kr |
| 13/12 16:50:39 | 2 | 600 kr |
| 13/12 17:02:25 | 1 | 1.000 kr |
| 13/12 17:10:41 | 3 | 650 kr |
| 13/12 17:11:05 | 3 | 750 kr |
| 13/12 17:11:27 | 3 | 850 kr |
| 13/12 17:11:47 | 3 | 950 kr |
| 13/12 17:12:58 | 3 | 1.100 kr |
| 13/12 17:21:00 | 2 | 1.200 kr |
| 13/12 17:26:28 | 3 | 1.300 kr |
| 13/12 17:28:32 | 3 | 1.500 kr |
| 13/12 17:53:43 | 2 | 1.400 kr |
| 13/12 17:54:14 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



