Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kakemono 6732618



*

nr 673 2618


Kakemono

Akvarell, Kina


Utrop:

300 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 december 2010
kl 17:59:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/12 19:04:02 1      600 kr
11/12 21:05:43 2      350 kr
11/12 21:10:44 2      500 kr
13/12 16:50:39 2      600 kr
13/12 17:02:25 1      1.000 kr
13/12 17:10:41 3      650 kr
13/12 17:11:05 3      750 kr
13/12 17:11:27 3      850 kr
13/12 17:11:47 3      950 kr
13/12 17:12:58 3      1.100 kr
13/12 17:21:00 2      1.200 kr
13/12 17:26:28 3      1.300 kr
13/12 17:28:32 3      1.500 kr
13/12 17:53:43 2      1.400 kr
13/12 17:54:14 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8188 Akvarell
    Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 8009 Akvarell
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr