KONST / Ramar / Ram 8616063
*
nr 861 6063
Ram
innermått: 61x44
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 18:32:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 10:07:50
1
150 kr
20/11 15:58:59
2
300 kr
24/11 16:52:01
2
400 kr
24/11 17:50:35
3
300 kr
25/11 08:30:54
4
400 kr
25/11 18:27:45
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
*
Ram
nr 861 6063
Ram
innermått: 61x44
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/11 10:07:50 | 1 | 150 kr |
| 20/11 15:58:59 | 2 | 300 kr |
| 24/11 16:52:01 | 2 | 400 kr |
| 24/11 17:50:35 | 3 | 300 kr |
| 25/11 08:30:54 | 4 | 400 kr |
| 25/11 18:27:45 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24



