ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12757432
*
nr 1275 7432
Spegel
1800-tal. Höjd: 150 cm
Kondition: saknar del av krön
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:28:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 14:40:38
1
300 kr
16/9 16:39:18
2
150 kr
16/9 16:39:18
1
200 kr (Budbetjänt)
16/9 18:08:07
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Kondition: saknar del av krön
Läs om budbetjänten
nr 1275 7432
Spegel
1800-tal. Höjd: 150 cm
Kondition: saknar del av krön
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/9 14:40:38 | 1 | 300 kr |
| 16/9 16:39:18 | 2 | 150 kr |
| 16/9 16:39:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 18:08:07 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



