ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3876346
*
nr 387 6346
Spegel
höjd: 225 (nyprod.)
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 15:41:02
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 387 6346
Spegel
höjd: 225 (nyprod.)
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 15:41:02 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



