MÖBLER / Skåp & hyllor / Kryddhylla 10302099
*
nr 1030 2099
Kryddhylla
Gefle, längd: 72 cm, djup: 17 cm, höjd: 26 cm
Kondition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 20:39:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 14:16:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla skåp svensk keramik svenska keramiker
-
3175 Sideboard
Rokokostil. Längd: 160 cm. Djup: 52 cm, höjd: 91 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 20:16
-
3322 Skåp
1800-tal, Bemålat. Bredd: 130 cm, djup: 51 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:58
-
3111 Vitrinskåp
mahogny. Bredd: 71 cm, djup: 44 cm, höjd: 150 cm, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 19:32
*
Kryddhylla
Kondition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
nr 1030 2099
Kryddhylla
Gefle, längd: 72 cm, djup: 17 cm, höjd: 26 cm
Kondition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 14:16:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla skåp svensk keramik svenska keramiker
-
3175 Sideboard
Rokokostil. Längd: 160 cm. Djup: 52 cm, höjd: 91 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 20:16 -
3322 Skåp
1800-tal, Bemålat. Bredd: 130 cm, djup: 51 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 18:58 -
3111 Vitrinskåp
mahogny. Bredd: 71 cm, djup: 44 cm, höjd: 150 cm, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
7 oktober kl 19:32