ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9579664
*
nr 957 9664
Spegel
Sekelskifte, höjd: 95 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 20:54:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 14:42:56
1
150 kr
27/4 19:01:44
2
Vinnande bud
27/4 20:28:29
3
300 kr
27/4 20:28:29
2
350 kr (Budbetjänt)
27/4 20:28:57
3
450 kr
27/4 20:28:57
2
(budbetjänt)
27/4 20:47:05
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 957 9664
Spegel
Sekelskifte, höjd: 95 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 14:42:56 | 1 | 150 kr |
| 27/4 19:01:44 | 2 | Vinnande bud |
| 27/4 20:28:29 | 3 | 300 kr |
| 27/4 20:28:29 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 27/4 20:28:57 | 3 | 450 kr |
| 27/4 20:28:57 | 2 | (budbetjänt) |
| 27/4 20:47:05 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



