SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 6376096
nr 637 6096
Saltkar
1 par, Silver, Dublin, 1810, möjligen James Scott, Förgylld insida, Dia8, höjd: 4
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 26 april 2010
kl 19:55:46
1.200 kr
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver