KONST / Ramar / Ram 15054141
nr 1505 4141
Ram
förgylld, Nyrokoko, 26x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:13:44
28/11 15:42:37
300 kr
28/11 15:44:16
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik