BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14997104
nr 1499 7104
Ljusstakar
Ett par, nysilver, Sent 1800-tal. Höjd: 31 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:29:49
100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Ljusstakar
nr 1499 7104
Ljusstakar
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
måndag 31 oktober 2022 |