KONST / Ramar / Ram 5508144
*
nr 550 8144
Ram
sent 1800-tal, dekor med blomslingor, 30x37
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 17:22:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 23:02:05
1
250 kr
30/10 20:41:34
1
350 kr
1/11 21:42:48
2
150 kr
3/11 13:20:49
3
250 kr
3/11 17:13:58
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
*
Ram
nr 550 8144
Ram
sent 1800-tal, dekor med blomslingor, 30x37
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 23:02:05 | 1 | 250 kr |
| 30/10 20:41:34 | 1 | 350 kr |
| 1/11 21:42:48 | 2 | 150 kr |
| 3/11 13:20:49 | 3 | 250 kr |
| 3/11 17:13:58 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45



