KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12088161

nr 1208 8161

Frans Timén

(1883-1968), Sverige

Teckning, Adolfsberg, Örebromotiv. Signerad, daterad -38. Motiv: ca 33,5x24cm, Mått med ram: längd: ca 38cm, djup: ca 1cm, höjd: ca 47,5cm

Frans Timén, född 1883 i Göteborg, död 1968, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

900 kr

måndag 1 oktober 2018
kl 19:08:05

Frans Timén

Läs mer om Frans Timén