KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12088161
nr 1208 8161
Frans Timén
(1883-1968), Sverige
Teckning, Adolfsberg, Örebromotiv. Signerad, daterad -38. Motiv: ca 33,5x24cm, Mått med ram: längd: ca 38cm, djup: ca 1cm, höjd: ca 47,5cm
Frans Timén, född 1883 i Göteborg, död 1968, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 oktober 2018
kl 19:08:05
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Frans Timén
Läs mer om Frans Timén