![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 967010
*
nr 96 7010
SPEGEL
Sengustaviansk, Proviniens Lamhults herrgård, H88
Utrop:
3.500 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2001
kl 17:30:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:35
*
SPEGEL
nr 96 7010
SPEGEL
Sengustaviansk, Proviniens Lamhults herrgård, H88
Utrop: | 3.500 kr |
---|---|
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:35