GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 552093
*
nr 55 2093
FAT
Keramik, Gustafsberg studio, KÃ¥ge, Dia 28
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gustafsberg studio keramik kåge
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:39
*
FAT
nr 55 2093
FAT
Keramik, Gustafsberg studio, KÃ¥ge, Dia 28
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gustafsberg studio keramik kåge
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:39



