Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 472121



*

nr 47 2121


SPEGEL

118x88, Barockstil


Utrop:

1.200 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 april 2001
kl 16:00:00


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:49
  • 6668 Spegel
    Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:54




Ladda ner broschyr