ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17218061
*
nr 1721 8061
Spegel
105x84cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2025
kl 18:50:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 01:38:29
1
100 kr
31/8 10:21:21
2
150 kr
1/9 16:31:19
3
400 kr
1/9 17:55:05
4
250 kr
1/9 17:55:05
3
300 kr (Budbetjänt)
1/9 17:55:19
4
350 kr
1/9 17:55:19
3
400 kr (Budbetjänt)
1/9 17:57:28
4
450 kr
1/9 18:31:12
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1721 8061
Spegel
105x84cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/8 01:38:29 | 1 | 100 kr |
| 31/8 10:21:21 | 2 | 150 kr |
| 1/9 16:31:19 | 3 | 400 kr |
| 1/9 17:55:05 | 4 | 250 kr |
| 1/9 17:55:05 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 1/9 17:55:19 | 4 | 350 kr |
| 1/9 17:55:19 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 1/9 17:57:28 | 4 | 450 kr |
| 1/9 18:31:12 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



