KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546145
*
nr 1354 6145
Edit Gustafson
(1886-1968), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm
Edit Gustafson, svensk målare född 1886 i Uppsala, död 1968.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 20:38:12
- Konstnär/Designer
Edit Gustafson
Edit Gustafson, svensk målare född 1886 i Uppsala, död 1968.
Läs mer om Edit Gustafson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben edit gustafson olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14
*
Edit Gustafson
Edit Gustafson, svensk målare född 1886 i Uppsala, död 1968.
Läs mer om Edit Gustafson
nr 1354 6145
Edit Gustafson
(1886-1968), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm
Edit Gustafson, svensk målare född 1886 i Uppsala, död 1968.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Konstnär/Designer
Edit Gustafson
Edit Gustafson, svensk mÃ¥lare född 1886 i Uppsala, död 1968.Läs mer om Edit Gustafson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben edit gustafson olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14



