KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16723103
nr 1672 3103
John Österlund
(1875-1953), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1936, "Ovädret kommer", 35x42 cm, yttermått inklusive ram: 53x58 cm
John Österlund, svensk målare född i Stockholm 1875, död 1953.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 januari 2025
kl 20:41:24
10/1 13:44:21
100 kr
12/1 08:36:35
John Österlund
Läs mer om John Österlund