![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12757166
*
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:30:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 23:08:30
1
150 kr
16/9 18:25:32
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 23:08:30 | 1 | 150 kr |
16/9 18:25:32 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart LundegÃ¥rdh, svensk journalist och mÃ¥lare född 1934, död 2009.Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54