GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 1444167
*
nr 144 4167
Keramik
2 del
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 19:52:28
1
150 kr
5/5 10:30:36
2
Vinnande bud
5/5 16:19:04
3
250 kr
5/5 16:21:41
3
300 kr
6/5 09:58:16
3
350 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
-
7015 Kakelplattor
27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:07
*
Keramik
nr 144 4167
Keramik
2 del
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 19:52:28 | 1 | 150 kr |
| 5/5 10:30:36 | 2 | Vinnande bud |
| 5/5 16:19:04 | 3 | 250 kr |
| 5/5 16:21:41 | 3 | 300 kr |
| 6/5 09:58:16 | 3 | 350 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24 -
7015 Kakelplattor
27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:07



