ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7198335
*
nr 719 8335
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 140
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 17:51:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 14:14:21
1
1.000 kr
9/10 18:07:39
2
950 kr
10/10 12:58:52
3
1.100 kr
10/10 15:12:52
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 719 8335
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 140
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 14:14:21 | 1 | 1.000 kr |
| 9/10 18:07:39 | 2 | 950 kr |
| 10/10 12:58:52 | 3 | 1.100 kr |
| 10/10 15:12:52 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



