KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14776238
nr 1477 6238
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Signerade, Stilleben. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 34x36 - 48x40 cm
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 juli 2022
kl 18:02:43
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax