KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6558442
*
nr 655 8442
Akvarell
Sign, 1920, kust, 17x25
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2010
kl 18:31:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 18:16:17
1
100 kr
6/9 18:18:49
2
150 kr
6/9 18:20:48
3
200 kr
6/9 18:23:35
2
250 kr
6/9 18:26:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vatten vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Akvarell
nr 655 8442
Akvarell
Sign, 1920, kust, 17x25
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/9 18:16:17 | 1 | 100 kr |
| 6/9 18:18:49 | 2 | 150 kr |
| 6/9 18:20:48 | 3 | 200 kr |
| 6/9 18:23:35 | 2 | 250 kr |
| 6/9 18:26:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vatten vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



