KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180
*
nr 763 5180
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 22:00:25
1
350 kr
29/5 14:46:40
2
350 kr
1/6 13:13:07
2
Vinnande bud
4/6 18:11:49
3
450 kr
4/6 19:35:34
4
600 kr
4/6 19:38:33
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20
*
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
nr 763 5180
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 22:00:25 | 1 | 350 kr |
29/5 14:46:40 | 2 | 350 kr |
1/6 13:13:07 | 2 | Vinnande bud |
4/6 18:11:49 | 3 | 450 kr |
4/6 19:35:34 | 4 | 600 kr |
4/6 19:38:33 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20