KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036035
nr 403 6035
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Fjällvik, Katterjokk', signerad och daterad 1964, pannå 45 x 63 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 3 april 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason