KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Keramikskiss 4355025

nr 435 5025

Keramikskiss

cirka 30 st, original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, blyerts och akvarell på skisspapper, cirka 30 st skisser: blomkrukor, vaser, askkoppar, 45 x 56 cm

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 30 oktober 2006

17/10 15:22:32 1      Vinnande bud

  • 30 okt

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Läs mer om TEMA Ewald Dahlskog