![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10469069
*
nr 1046 9069
Carsten Hvistendahl
(1901-1972), Sverige
Akvarell, Carsten Hvistendahl, Fjordlandskap, 24x31
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:19:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 12:32:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Läs mer om Carsten Hvistendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carsten hvistendahl fjord fjordar fjordlandskap landskap landskapsmåleri motiv med vatten svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Läs mer om Carsten Hvistendahl
nr 1046 9069
Carsten Hvistendahl
(1901-1972), Sverige
Akvarell, Carsten Hvistendahl, Fjordlandskap, 24x31
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/7 12:32:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.Läs mer om Carsten Hvistendahl
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carsten hvistendahl fjord fjordar fjordlandskap landskap landskapsmåleri motiv med vatten svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20