KONST / Litografier / Färglitografi 16428206

nr 1642 8206

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Signerad, numrerad 129/260, daterad 1959, pyramiderna. Färglitografi, bildmått: 36x56 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 16 september 2024
kl 20:49:05

14/9 19:35:43 1      300 kr
16/9 14:50:40 2      Vinnande bud

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman