KONST / Litografier / Färglitografi 16428206
nr 1642 8206
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Signerad, numrerad 129/260, daterad 1959, pyramiderna. Färglitografi, bildmått: 36x56 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 16 september 2024
kl 20:49:05
14/9 19:35:43
300 kr
16/9 14:50:40
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman