KONST / Litografier / Färglitografi 13862082
nr 1386 2082
Sven Erik Johansson
(1925-2020), Sverige
Färglitografi, Surrealistisk komposition. Signerad, numrerad 9/30, daterad 1978. Motivet: 48x68, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:31:25
21/3 21:18:31
22 mar
Sven Erik Johansson
Läs mer om Sven Erik Johansson