KONST / Litografier / Färglitografi 15539044
*
nr 1553 9044
Tommy Östmar
(1934-2007), Sverige
Kvinna i randig klänning, Signerad, numrerad 14/62. Färglitografi. Bladets mått: 63x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 19:55:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 20:16:40
1
700 kr
31/7 19:09:51
2
Vinnande bud
31/7 19:50:08
1
900 kr
31/7 19:50:08
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Läs mer om Tommy Östmar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tommy östmar
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Tommy Östmar
nr 1553 9044
Tommy Östmar
(1934-2007), Sverige
Kvinna i randig klänning, Signerad, numrerad 14/62. Färglitografi. Bladets mått: 63x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 20:16:40 | 1 | 700 kr |
31/7 19:09:51 | 2 | Vinnande bud |
31/7 19:50:08 | 1 | 900 kr |
31/7 19:50:08 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.Läs mer om Tommy Östmar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tommy östmar
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52