ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4646178
*
nr 464 6178
Spegel
rokokostil, höjd: 50
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2007
kl 17:21:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 00:57:45
1
100 kr
11/4 22:25:04
2
250 kr
12/4 21:57:10
3
350 kr
16/4 13:47:08
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 464 6178
Spegel
rokokostil, höjd: 50
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/4 00:57:45 | 1 | 100 kr |
| 11/4 22:25:04 | 2 | 250 kr |
| 12/4 21:57:10 | 3 | 350 kr |
| 16/4 13:47:08 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



