ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2735118
*
nr 273 5118
Spegel
Förgylld, H.165
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 04:43:29
1
Vinnande bud
6/10 15:30:07
2
1.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 273 5118
Spegel
Förgylld, H.165
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/10 04:43:29 | 1 | Vinnande bud |
| 6/10 15:30:07 | 2 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



