Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stolar 3705372



*

nr 370 5372


Stolar

1-par, Renässans


Utrop:

700 kr

Såld:

950 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/8 11:59:40 1      Vinnande bud
8/8 15:52:16 2      600 kr
8/8 15:52:51 2      700 kr


  • Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar renässans stol stolar
  • 6755 FÃ¥töljer
    Ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Lammhu..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:37
  • 6681 Kamelpall
    Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Längd:..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:22
  • 6155 Karmstol
    nyrokoko, 1800-tal, provinsarbete, mässingsintarsi..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:10




Ladda ner broschyr