GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fruktfat 4435323
*
nr 443 5323
Fruktfat
Keramik, diameter: 37
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 17:33:01
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktfat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
-
6625 Kryddburkar
Arabia, 7 st. Höjd: 9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
*
Fruktfat
nr 443 5323
Fruktfat
Keramik, diameter: 37
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktfat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24 -
6625 Kryddburkar
Arabia, 7 st. Höjd: 9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11



