KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14029075

nr 1402 9075

Bror Göransson

(1915-1971), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 65x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x48 cm

Bror Göransson, svensk målare född 1915 i Göteborg, död 1971.

Utrop:

500 kr

måndag 7 juni 2021
kl 18:31:52

Bror Göransson

Läs mer om Bror Göransson