ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15328132
*
nr 1532 8132
Spegel
+ konsolbord, 1990-tal, konstmassa / glasskiva. Längd: 97 cm, djup: 30 cm, höjd: 76 + 111
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 18:12:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 13:32:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasskiva konsolbord konstmassa spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1532 8132
Spegel
+ konsolbord, 1990-tal, konstmassa / glasskiva. Längd: 97 cm, djup: 30 cm, höjd: 76 + 111
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/4 13:32:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasskiva konsolbord konstmassa spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



